تبلیغات
ما جماعت چاپلین ندیده - سومین کتاب بهاءالدین مرشدی مجوز نشر گرفت
سومین کتاب بهاءالدین مرشدی مجوز نشر گرفت |
صدور مجوز انتشار 8 داستان درباره زنی که به اعدام محکوم شد 

منبع: خبرگزاری مهر
مجموعه داستان جدید بهاءالدین مرشدی با عنوان «مراثی یک روایت ساده»‌ توسط نشر افکار مجوز انتشار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه داستان «مراثی یک روایت ساده» سومین مجموعه داستان بهاءالدین مرشدی است که 8 داستان کوتاه از این نویسنده را در برمی‌گیرد. فضای داستان‌های این کتاب‌ با «رویای این پاریسی دیوانه» اثر دیگر وی بسیار تفاوت دارد و خوانندگان آثار مرشدی را با داستان‌های جدیدی روبرو می‌کند.

یکی از ویژگی‌های مهم این مجموعه داستان، این است که 8 داستان آن درباره شخصیت زنی به نام ماری‌یتا است که در هرکدام از داستان‌ها محکوم به اعدام شده و کشته می‌شود. عامل ارتباط داستان‌های کتاب شخصیت ماری‌یتا است و در هر داستان هم یک روایت مجزا از او ارائه می‌شود. روایتی که از ماری‌یتا در این داستان‌ها می‌شود به نوعی به هم پیوسته و غیرپیوسته است.

8 داستان «مراثی یک رویای ساده» در سال 88 نوشته شده‌اند و به نوعی داستان‌های شاعرانه‌ای تلقی می‌شوند. این کتاب حدود 3 ماه پیش از طرف نشر افکار به ارشاد ارسال شد که به تازگی موفق به کسب موجز چاپ شده است و قرار است چندی دیگر در قالب یکی از کتاب‌های مجموعه قصه نو توسط نشر افکار منتشر شود.


نوشته شده توسط بهاء الدین مرشدی در دوشنبه 1 اسفند 1390 و ساعت 02:46 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ بعضی وقت‌ها که خواب می‌بینم+ دعوت به خواندن مجموعه «دلفین‏‌ها در خواب‏‌هایم شنا می‏‌کنند» شعرهای ساره دستاران+ حرف‌های من درباره خسرو شکیبایی+ جزییات مراسم پایانی نخستین دوره جایزه داستان بیهقی اعلام شد+ ستون رویاهای بدون امضا که در سه‌شنبه‌های روزنامه فرهیختگان منتشر می‌شود:+ درباره بیدل دهلوی+ رویاهای زمینی+ خانه حسین منزوی در زنجان تخریب شد+ در نگاهی به کتاب «داستان های غریب، مردمان عادی» نوشته ی محمد علی علومی+ نگاهی به «زنانگی و روایت‌گری در‌هزارو یك شب» نوشته‌ فرهاد مهندس‌پور+ «مراثی یک روایت ساده» منتشر شد+ «مراثی یك روایت ساده» توزیع شد+ مجموعه‌ی داستان جدید بهاءالدین مرشدی با نام «مراثی یك روایت ساده» به چاپ رسیده است.+ مجموعه ی " قصه نو" ی نشر افکار در نمایشگاه، شبستان، راهروی 21، غرفه 6+ نگاه محسن بوالحسنی به مجموعه داستان «رویای این پاریسی دیوانه»

صفحات: